Лабораторія досліджень аномальних явищ
http://www.anomaly.pp.ua/

Людство може не дочекатись сигналів від інопланетян
http://www.anomaly.pp.ua/viewtopic.php?f=16&t=207
Сторінка 1 з 1

Автор:  Andriy [ 10 лютого 2010, 00:59 ]
Тема повідомлення:  Людство може не дочекатись сигналів від інопланетян

Вчені з Единбургського університету вважають, що людство може не встигнути прийняти сигнали від розумного позаземного життя до того, як Сонце перетвориться на червоний гігант, незважаючи навіть на велику кількість планет у Чумацькому шляху схожих на нашу.

Дункан Форган і Кен Райс вирішили перевірити гіпотезу унікальною Землі, запропоновану Пітером Вардом і Дональдом Броунлі.

Відповідно до цієї гіпотези, для виникнення високоорганізованої життя необхідно багато умов, починаючи від типу зірки, її місцеположення і хімічного складу до певних подій в ході еволюції. Саме тому, навіть якщо у Всесвіті знайдеться планета, що задовольняє всі ці вимоги, шанси зв'язатися з нею невеликі.

Форган і Райс побудували математичну модель галактики, схожу на Чумацький шлях, визначивши параметри виникнення зірок, планет і життя на них. Потім вони оцінили можливу кількість розумних цивілізацій та їх розподіл в галактиці, а також «комунікаційне вікно" - період часу, протягом якого дві цивілізації можуть зв'язатися одна з одною.

Після 30 спроб моделювання з'ясувалося, що розумне життя, достатньо розвинене для міжпланетних контактів, може виникнути на багатьох планетах в різних ділянках галактики. Але ймовірність того, що цивілізація встигне встановити такий контакт до перетворення зірки, навколо якої обертається планета, в червоний гігант, вкрай мала.

Проте, автори підкреслюють, що якщо такий контакт все-таки буде встановлено, то до моменту зникнення нашої цивілізації ми цілком зможемо «поговорити» з братами по розуму. Гіпотеза унікальності Землі, за їхніми словами, - «м'яка» гіпотеза, що залишає місце для оптимізму.

Проблема існування позаземних цивілізацій має довгу історію обговорення в науковому середовищі. Американський астроном Френк Дрейк, в 1960 році розпочав проект пошуку позаземного життя SETI, запропонувавши формулу для обчислення кількості цивілізацій у галактиці, з якими можливий контакт - рівняння Дрейка.

Фізик Енріко Фермі, у відповідь на досить високу оцінку шансів міжпланетного контакту за допомогою рівняння Дрейка, сформулював тезу, яка зараз відома як парадокс Фермі - якщо інопланетних цивілізацій так багато, то чому людство не спостерігає жодних їх слідів?

Гіпотеза унікальності Землі, як і деякі інші припущення фізиків і астрономів, намагається пояснити парадокс Фермі. Критики гіпотези стверджують, зокрема, що її прихильники, є «вуглецевими шовіністами», які вважають, що всі форми життя повинні бути побудовані на основі вуглецю, подібно до нашої.

За матеріалами: інтернет

Автор:  basil [ 29 квітня 2010, 12:50 ]
Тема повідомлення:  Re: Людство може не дочекатись сигналів від інопланетян

Невтішна гіпотеза :(

Автор:  IgorEIBC [ 29 квітня 2010, 13:21 ]
Тема повідомлення:  Re: Людство може не дочекатись сигналів від інопланетян

Ну "гіпотеза унікальності Землі" теж саме що "Геоцентризм" і теорія "плоскої землі на трьох слонах"

Адже є люди креаціоністи, тому я не здивуюсь, що будуть люди із гіпотезою "унікальності Землі"

Сторінка 1 з 1 Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/