Лабораторія досліджень аномальних явищ
http://www.anomaly.pp.ua/

На адронному колайд. приступили до моделюв. Великого вибуху
http://www.anomaly.pp.ua/viewtopic.php?f=63&t=436
Сторінка 1 з 1

Автор:  Andriy [ 05 листопада 2010, 16:18 ]
Тема повідомлення:  На адронному колайд. приступили до моделюв. Великого вибуху

У четвер, 4 листопада, на Великому адронному колайдері завершився останній в цьому році сеанс протон-протонних зіткнень і розпочалася підготовка до перших експериментів з іонами свинцю, в ході яких буде отримана так звана кварк-глюонна плазма, що існувала в перші миті після Великого вибуху.

Як повідомляє прес-служба Європейської організації ядерних досліджень, приблизно через тиждень вчені вперше з моменту запуску колайдера проведуть на ньому експерименти із зіткненнями іонів свинцю - атомів свинцю, позбавлених електронів. Одна з головних цілей таких експериментів - вивчити особливий стан речовини, так звану кварк-глюонну плазму, з якої складався Всесвіт до того моменту, коли виникли елементарні частинки, протони і нейтрони.

"Зіткнення важких іонів - унікальна мікролабораторія для вивчення цієї надщільної гарячої матерії", - говорить Юрген Шукрафт, керівник колективу вчених, що працюють з детектором ALICE, спеціально розробленого для вивчення зіткнень іонів.

Експерименти з важкими іонами будуть йти до 6 грудня, після чого колайдер піде на різдвяні канікули. Технічна зупинка триватиме до лютого 2011 року, після чого найдорожчий у світі фізичний прилад буде знову запущений.

Нагадаємо, 21 вересня науковці, що працюють на Великому адронному колайдері, вперше виявили принципово новий ефект, не передбачений чинною теорією. Фізики виявили серед сотень частинок, які народжуються при зіткненнях протонів, пари, рухи яких з невідомої причини пов'язані один з одним.

Пізніше вчені представили перші можливі пояснення дивного явища, зафіксованого на колайдері.

Моделювання зіткнення іонів свинцю. Білим показані адрони, червоним, синім і зеленим - кварки:За матеріалами: ua.korrespondent.net, press.web.cern.ch

Сторінка 1 з 1 Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/