Сьогодні: 01 грудня 2022, 21:10
Відповісти  [ 1 повідомлення ] 
 Вченим вперше вдалося втримати частинки антиречовини 
Автор Повідомлення
Адміністратор

З нами з: 19 травня 2009, 01:31
Повідомлень: 810
Звідки: Україна
Повідомлення Вченим вперше вдалося втримати частинки антиречовини
Фізики з Європейського центру ядерних досліджень (CERN) вперше створили ефективний спосіб отримувати і протягом досить тривалого часу утримувати частинки антиречовини.

Як повідомляє Бі-бі-сі, дослідники змогли утримати 38 атомів антиводню, які на відміну від атомів звичайного водню складаються не з протонів і електронів, а з антипротонів і позитронів.

У статті учасників експерименту ALPHA, опублікованій в журналі Nature, повідомляється, що можливість вивчити атоми антиречовини дозволить перевірити основні положення фізики.

"З причин, які ніхто поки не розуміє, природа виключила можливість існування антиматерії. Тому для нас це і нагорода, і почасти потрясіння - бачити наш пристрій і знати, що всередині нього стабільні нейтральні атоми антиматерії", - сказав керівник експерименту ALPHA Джеффрі Хангст з університету датського міста Орхус.

Відзначимо, що учасники експерименту, проведеного в CERN, створили спосіб отримувати і зберігати "холодні" атоми антиводню. Вперше античастинки, антиподи електронів позитрони, були відкриті в 1930-х роках, в 1955 році вдалося отримати античастинку протона - антипротон. Але спроби "зібрати" їх в атом антиводню не вдавалися дуже довго. Лише в середині 1990-х років вченим ЦЕРНу вдалося отримати перші десять атомів антиводню в результаті взаємодії пучків антипротонів і позитронів в прискорювачі LEAR.

Тим не менше, відразу після виникнення атоми антиречовини зникали в результаті анігіляції із звичайною речовиною.

Утримувати нейтральні атоми антиречовини значно складніше, ніж окремі частинки, оскільки вони не мають електричного заряду і їх не можна утримати електромагнітним полем.

Автори дослідження розробили спеціальний пристрій-пастку, всередині якого створюється дуже потужне і складне за конфігурації магнітне поле, яке не дає атомам антиводню зустрітися зі звичайною матерією і проанігіліювати.

Незважаючи на те, що в придуманій пастці атоми антиводню можуть існувати лише близько однієї десятої частки секунди, це досить великий термін для дослідження властивостей антиматерії. Зокрема, можна отримати її спектр, за яким далі можна буде визначити, чи зберігається симетрія між матерією і антиматерією по заряду, просторовим координатам і за часом, так звана CPT-симетрія. Ця симетрія є однією з основ сучасної фізичної теорії - Стандартної моделі.

Є припущення, що антиматерія зникла через порушення симетрії спектрів водню і антиводню. Якщо виявиться, що вони не ідентичні, вчені отримають підтвердження своїх здогадок.

Раніше група вчених з дев'яти різних наукових організацій США повідомила про те, що їм, ймовірно, вдалося отримати новий доказ існування темної матерії.

За матеріалами: ua.korrespondent.net, bbc.co.uk

_________________
З повагою, Андрій.

anomaly.pp.ua
ufology-news.com


18 листопада 2010, 00:58
Профіль WWW
Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
Відповісти   [ 1 повідомлення ] 

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Вперед:  
 cron

При будь-якому використанні матеріалів сайту гіперпосилання на http://www.anomaly.pp.ua обов'язкове.

Зв'язок з адміністрацією сайту: admin[пошта]anomaly.pp.ua


Powered by phpBB © 2007 phpBB Group.

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов ufology-news.com