Лабораторія досліджень аномальних явищ
http://www.anomaly.pp.ua/

Відразу після Великого вибуху Всесвіт був у рідкому стані
http://www.anomaly.pp.ua/viewtopic.php?f=63&t=608
Сторінка 1 з 1

Автор:  Andriy [ 28 листопада 2010, 01:09 ]
Тема повідомлення:  Відразу після Великого вибуху Всесвіт був у рідкому стані

Фізики під час аналізу перших даних про зіткнення іонів свинцю у Великому адронному колайдері, прийшли до висновку, що відразу після Великого вибуху Всесвіт міг представляти собою надзвичайно гарячу і дуже щільну рідину.

При зіткненні йонів свинцю, що відбуває на дуже високих енергіях, виникає особливий стан матерії – кварк-глюонна плазма. Вважається, що в перші миті після Великого вибуху Всесвіт перебував у стані кварк-глюонної плазми, і деякі теоретики вважали, що вона могла поводитися як газ, проте, зважаючи на дані ВАК, спростовують цю точку зору.

Крім того, під час експериментів з йонами свинцю фізики отримали дані, що ставлять під сумнів ще одну гіпотезу про кварки і глюони. Частина фахівців дотримується думки, що число глюонів у заданому об’ємі не може перевищувати деякого граничного значення. Проте в ході зіткнень йонів утворювалося більше глюонів, ніж передбачається в рамках цієї гіпотези. Втім, цей результат не означає, що верхньої межі не існує – просто вона може виявитися більшою, ніж уважалось.

За словами вчених, наразі зарано робити з отриманих даних певні висновки щодо будови Всесвіту. Вони не виключають, що в найперші частки секунди після Великого вибуху вона все ж таки могла поводитись як газ, проте виявити ознаки такої поведінки кварк-глюонної плазми при зіткненнях йонів свинцю досить складно.

Нагадаємо, на початку листопада на Великому адронному колайдері завершили останній у цьому році сеанс протон-протонних зіткнень і почали підготовку до перших експериментів з йонами свинцю, під час яких отримають так звану кварк-глюонну плазму, що існувала в перші миті після Великого вибуху.

За матеріалами: ua.korrespondent.net

Сторінка 1 з 1 Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/