Лабораторія досліджень аномальних явищ
http://www.anomaly.pp.ua/

Італія побудує новий колайдер з американського брухту
http://www.anomaly.pp.ua/viewtopic.php?f=63&t=667
Сторінка 1 з 1

Автор:  Andriy [ 27 грудня 2010, 19:32 ]
Тема повідомлення:  Італія побудує новий колайдер з американського брухту

Італія заявила про готовність побудувати новий колайдер, у якому електрони будуть стикатися з позитронами, будівництво колайдера профінансує італійський уряд.

Як повідомляє портал ScienceNOW, бюджет нового колайдера складе 400 мільйонів євро. У приладі будуть частково використовуватися деталі від американського колайдера PEP-II, який припинив працювати в 2009 році.

При зіткненні позитронів і електронів народжується безліч нових частинок, в тому числі B-мезонів. Вивчення параметрів їх утворення і розпаду дозволить вченим вивчати порушення CP-симетрії - явище, за яке в 2008 році була вручена Нобелівська премія в галузі фізики.

Очікується, що кількість новонароджених B-мезонів на новому колайдері на два порядки перевищить показники, характерні для працюючих зараз машин.

У даний час основні роботи з вивчення порушення CP-симетрії проводяться в Японії - там працює колайдер KEKB (саме отримані на ньому дані аналізували Макото Кобаясі і Тосіхіде Масакава - два з трьох нобелівських лауреатів 2008 року). У червні 2010 року японський уряд оголосив, що виділить 100 мільйонів доларів на модернізацію KEKB - після проведення необхідних робіт він буде називатися SuperKEKB. Загальна сума, яку необхідно виділити на модернізацію, становить 300 мільйонів доларів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що робота найбільшого в історії фізичного приладу - Великого адронного колайдеру може бути продовжена до 2012 року.

За матеріалами: ua.korrespondent.net

Сторінка 1 з 1 Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/